Aquapark Tatralandia ponúka 14 bazénov (z toho 10 celoročných) so slanou, termálnou aj čírou vodou a teplotou do 40°C. Deti aj dospelí si v nich užijú zábavu a oddych v každom ročnom období. Voda v Tatralandii pôsobí vďaka svojmu zloženiu blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. V bazénoch s morskou vodou v Tropical Paradise, si aj na Liptove počas celého roka vychutnáte liečivé účinky thallasso terapie (liečba morom). Soľ rozpustená vo vode aktívne ovplyvňuje stav centrálneho nervového systému, zlepšuje krvný obeh, nespôsobuje žiadne alergické reakcie, zlepšuje stav pokožky, pomáha bojovať proti celulitíde a nadváhe, normalizuje spánok, znižuje pocit únavy, má relaxačné a dezinfekčné účinky.

THERMAL POOL- Vonkajší športový bazén Thermal Pool s termálnou vodou prešiel pred zimou 2014/2015 výraznou úpravou. Rozdelením na dve časti vznikla športová časť s nižsou (36 ˚C)a relaxačná časť s vyššou teplotou vody (40 ˚C). Obe časti bazéna boli podrobené komplexnej stavebnej rekonštrukcii vrátane osadenia úplne novej technológie. Vzduchové masážne ležadlá, sedadlá a vyvieračka umocnia relaxačnú atmosféru práve v tejto termálnej vode. Voda, ktorá je do vonkajšieho Thermal Pool privádzaná z vrtu z hĺbky viac ako 2,5 km o teplote 60,7 ˚C, má medzi vodami Liptova osobitné postavenie. Je v nej časť morských vôd z paleogénneho mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny už pred 40 miliónmi rokov. Minerálna voda Tatralandie pôsobí blahodárne na
pohybové a dýchacie ústrojenstvo

 

WHITE LAGOON- Bazén, ktorého voda je zložením takmer identická s Jadranským morom. Teplá slaná voda s teplotou 34–36°C pôsobí na organizmus očisťujúco. Minerály na pokožke kryštalizujú a soľ pokožku vyhladí a upokojí. Kúpanie v slanej vode aktivuje regeneračný a revitalizačný proces v bunkách, zvyšuje koncentráciu železa v krvi. Slaná voda je okrem toho prirodzene antiseptická, likvidujúca mikroorganizmy, ktoré sa bežne vyskytujú v bazénovej vode, a tým je zdravšia. Užite si skutočnú terapiu slanou vodou (thalasso therapy).BUBBLE POOL- Ďalší bazén s unikátnou ohrievanou morskou vodou s teplotou 34–36°C, v ktorom môžete podporiť detoxikáciu svojho organizmu a posilniť svoju imunitu. Celé telo vám vymasírujú vodné trysky na masážnej lavici, masážnych ležadlách a pod vzduchovým gejzírom. Thalsso therapia pomáha aj pri problémoch s pleťou, zlepšuje krvný obraz, celulitídu a pomáha pri reume a športových zraneniach. Slaná voda má prirodzene dezinfekčný účinok a posilňuje imunitu.PARADISE POOL- V bazéne s čírou vodou s teplotou 34–36 °C sa vaše telo dokonale uvoľní. Ležadlá, trysky a masáže sú súčasťou vodnej relaxačnej cesty. Priamo z bazéna máte výhľad na repliku španielskej Galeony - lode, ktorú často využívali piráti. Celú horúcu atmosféru si môžete vychutnávať pri vychladenom drinku z vodného baru Barbados.TROPICAL POOL- Bazén s čírou vodou s teplotou 34–36 °C ponúka relax a terapii vodou. Na vzduchových sedadlách, masážnej lavici alebo pod vzduchovým gejzírom si môžete vymasírovať zadnú časť tela, chrbát aj nohy. V príjemne teplej vode sa uvoľníte a v tieni veľkej pirátskej lode definitívne zabudnete na každodenné problémy.SNORKELING POOL- Dobrodružstvo a zábavu zažijú malí aj veľkí pri skúmaní skutočného podmorského sveta v šnorchlovacom bazéne. Komu by sa málilo skúmanie rybičiek a koralov, určite si príde na svoje pri podvodných hrách a hľadaní strateného pokladu. V bazéne je číra voda s teplotou 34–36°COCEAN- V krytom bazéne s čírou vodou teploty 32°C si popri výhľade na Tatry vychutnáte vodné masáže, postele, chrliče, bublinkovače, masážne trysky alebo plaveckú časť s protiprúdom. Wellness atmosféru wellnessu príjemne dotvára podvodné osvetlenie.DETSKÝ BAZÉN PIRÁTOV- Bazén pre najmenších v krytej časti areálu Karibik má príjemných 32°C a číru vodu. Deti sa vybláznia v Jumbo hrade, vodnej priekope so šmýkačkami, exotickými zvieratkami a palmami. Rodičia ich pri zábave môžu sledovať a odpočívať na ležadle pri bazéne.NIAGARA POOL- Vonkajší bazén s teplotou vody 30°C je Vám k dispozícii počas celého roka. Zdravie si utužíte vďaka blahodárnym účinkom termálnej vody na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.
TOWER POOL- Celoročný dojazdový bazén s čírou ohrievanou vodou. Slúži ako dojazd k celoročným toboganom Jungle Raft, Black & White, Rapido a Monkey Slide.

Surfovacie vlny

Surfovacie vlny

Zajazdite si na vlnách skvelej zábavy. Hawajské vlny a surfovanie si môžete vyskúšať priamo v...

Aquapark Tatralandia. Od 1.6.- 30.9. aj s vonkajšími bazénmi a tobogánmi.

Aquapark Tatralandia. Od 1.6.- 30.9. aj s vonkajšími bazénmi a tobogánmi.

Aquapark Tatralandia sa nachádza v komplexe Tatralandia Holiday Resort v Liptovskom Mikuláši na...

Keltský saunový svet

Keltský saunový svet

Keltský saunový svet je jedinečný komplex 21 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a...

Tropický raj na Liptove

Tropický raj na Liptove

Drevená plachetnica, ktorá stroskotala na skale. Pri nej pravé koraly, mušle a pestrofarebné...

Z lyží rovno do bazéna

Z lyží rovno do bazéna

Najväčším lákadlom na zimné mesiace je krytý tropický bazénový komplex – Ostrov pirátov z...

Bazény v Tatralandii

Bazény v Tatralandii

Aquapark Tatralandia ponúka 14 bazénov (z toho 10 celoročných) so slanou, termálnou aj čírou vodou a...