Drevená plachetnica, ktorá stroskotala na skale. Pri nej pravé koraly, mušle a pestrofarebné rybičky. Na súši vysoké palmy, v ich tieni relax na pohodlných ležadlách... Zatúžili ste aj vy aspoň na chvíľu vymeniť atmosféru všedných dní za teplo vyhriatej pláže? Nič nemožné, stačí málo a ste v tropickom raji. Už vstupný vestibul Tropical Paradise sa nesie v znamení tropického sveta. Prejdete popred repliky typických starých stavieb z Afriky a koloniálneho sveta, vystupujúcich z džungle. Chodník vedie k vraku lode, ktorá stroskotala na skalnom útese.
Plachetnica rozdeľuje Tropical Paradise na dve časti. Po jej ľavej strane je nový vodný svet štyroch bazénov. Spája ich vodná terapia - ležadlá, trysky masírujúce rôzne časti tela. Pribudla masáž chodidiel i vodná relaxačná cesta. V dvoch bazénoch nájdu návštevníci číru vodu, v dvoch dokonca morskú, vyhriatu na príjemných 34-36 stupňov. Soľ rozpustená vo vode obsahuje 32 chemických zlúčenín, ktoré blahodarne pôsobia na celé telo a majú relaxačné účinky. Terapiu morom (thalassoterapiu) si teda môžete užívať kedykoľvek počas roka aj na Liptove.

Uprostred, na rozhraní všetkých štyroch bazénov, je Barbados bar. Originálne miešané nápoje si môžete dopriať priamo vo vode, alebo na súši. V ďalšej z nových atrakcií nájde uplatnenie aj šnorchel. Skala, na ktorej stroskotala loď, totiž ukáže v špeciálnom bazéne svoje podmorské tajomstvá. Mladí objavitelia ju oboplávajú a pri tom sa môžu ponárať za mušľami a hľadať, ktorá z nich ukrýva perlu, alebo nájsť poklad pirátov. Najväčší zážitok im však poskytne pohľad na pravý koralový útes s jeho obyvateľmi – morskými sasankami a pestrofarebnými rybičkami, ktoré žijú vo vlastnom svete akvária so šiestimi kubíkmi morskej vody.
Surfovacie vlny

Surfovacie vlny

Zajazdite si na vlnách skvelej zábavy. Hawajské vlny a surfovanie si môžete vyskúšať priamo v...

Aquapark Tatralandia. Od 1.6.- 30.9. aj s vonkajšími bazénmi a tobogánmi.

Aquapark Tatralandia. Od 1.6.- 30.9. aj s vonkajšími bazénmi a tobogánmi.

Aquapark Tatralandia sa nachádza v komplexe Tatralandia Holiday Resort v Liptovskom Mikuláši na...

Keltský saunový svet

Keltský saunový svet

Keltský saunový svet je jedinečný komplex 21 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a...

Tropický raj na Liptove

Tropický raj na Liptove

Drevená plachetnica, ktorá stroskotala na skale. Pri nej pravé koraly, mušle a pestrofarebné...

Z lyží rovno do bazéna

Z lyží rovno do bazéna

Najväčším lákadlom na zimné mesiace je krytý tropický bazénový komplex – Ostrov pirátov z...

Bazény v Tatralandii

Bazény v Tatralandii

Aquapark Tatralandia ponúka 14 bazénov (z toho 10 celoročných) so slanou, termálnou aj čírou vodou a...